Dnes je 27. 09. 2024
svátek má Jonáš

Další krajské medaile atletů

Páteční jednodenní pololetní prázdniny využily nejmladší atletické naděje, aby se v jablonecké hale zúčastnily krajského přeboru čtyřčlenných družstev nejmladšího a mladšího žactva. Náš oddíl vypravil jeden tým do každé kategorie a byli jsme hodně vidět.

Nejmladší chlapci ve složení Štěpán Pícha, Kuba Havlas, Ondra Hudík a Vojta Novák vybojovali 1. místo! Z individuálních disciplín potěšilo prvenství Štěpána Píchy v hodu medicinbalem a pěkné třetí místo ještě připojil Kuba Havlas.

Nejmladší dívky ve složení Hanka Perutková, Viktorka Zetová a Andrejka Treglerová skončily na 5. místě. Mladší žákyně - Klárka Nováková, Lucie Peškařová, Bára Košťálová a Anička Středová získaly bronzové medaile. Nejvíc potěšil výkon Aničky Středové ve vrhu koulí, která vrhem 9,50 m dlouhým porazila všechny soupeřky a zaznamenala nový osobní rekord v této disciplíně.

Mladší chlapci skončili na výborném 2. místě. Družstvo ve složení Robin Koňák, Petr Stránský, Vojta Bogyo a Vojta Špetlík dokonce po 24 letech překonalo oddílový rekord ve štafetě na 4×150 m o 6 setin a Petr Stránský ještě posunul nový rekord ve vrhu koulí na 9,60 m. Krásné vystoupení atletů AC Česká Lípa.

Hned další den, 30. ledna, patřila jablonecká hala staršímu žactvu a dorostu. Závodníci těchto kategorií šli bojovat o medaile v krajském přeboru jednotlivců a opět potěšili naši závodníci, jejichž žlutomodré dresy nechyběly v popředí. O dva tituly se postarali ti, kteří disponují největší silou, koulaři. Titul si odváží jak starší žákyně Míša Trčová za výkon 11,12 m, tak i dorostenec Jan Effler za 13,32 m, což je i jeho osobní rekord. Stříbro vybojoval v běhu na 1500 m dorostenec Antonín Synek za 4:34,57 min a ve stejné disciplíně dorostenek byla radost dokonce dvojnásobná. Adéla Veselá doběla v novém osobním rekordu 5:05,09 min na druhém místě a hned za ní na třetím místě také v osobním rekordu 5:05,56 min Štěpánka Bisová. Štěpánka ještě vybojovala bronz ve skoku o tyči 200 cm, a byla tak naší nejpilnější sběratelkou medailí. Dominika Stránská zaběhla 400 m za 1:08,26 min. a obsadila pěkné 5. místo a také absolvovala 60 m překážek v osobním rekordu 11,14 s, což jí vyneslo 6. místo.

To však ještě nebyl konec dobrých zpráv. V sobotu se zúčastnil Ondřej Chour kvalitně obsazeného mezinárodního mítinku Indoor Track & Field Vienna ve Vídni a obsadil zde v čase 3:52,76 min pěkné 8. místo. Tento čas znamená i výrazně vylepšený halový oddílový rekord AC Česká Lípa.

V úterý nás čekalo vyhlášení nejúspěšnějších sportovců českolipského okresu, kontrolní závody v Jablonci a v Praze a za 14 dní první republikový šampionát ve vícebojích.