Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Pomerančový mítink

V sobotu se v Jablonci uskutečnily první atletické závody začínající halové sezony. Sjela se kvalitní žákovská konkurence z Čech, Polska a Německa. Nejmladší žactvo soutěžilo v trojboji, mladší a starší žactvo v jednotlivých disciplínách.

Českolipští atleti obsadili pouze kategorie mladšího a staršího žactva. Většina atletů si vytvořila osobní rekordy, které vedly k dobrému umístění. Ve starších i mladších žákyních českolipská děvčata pobrala kompletní medailovou sbírku. Nejúspěšnější byla ve starších žákyních Tereza Hrochová, která si bezkonkurenčně doběhla pro zlato na 800m, velmi cenné bylo i stříbro Jany Trčové na 300m a sbírku doplnila bronzem Bára Vachtová ve sprintu na 60m. V mladších žákyních se ve výborné formě ukázala Šárka Kalvová, která po absolutním vítězství v okresní běžecké lize, prokázala i sprinterskou kvalitu a brala bronz na krátkých překážkách a ve sprintu na 60m. Ve sprintu jí porazila pouze oddílová kolegyně Petra Bracháčková, která nejen, že potvrdila, že v České Lípě vyrůstá silná sprinterská generace, ale svým časem 8,17 s přemazala 20 let starý oddílový rekord této kategorie a řekla si o pozvánku na žákovské mistrovství republiky.

Česká Lípa měla dvojnásobné zastoupení i v chlapecké kategorii a starší žáci Jan Pavlovec a Arťom Dvoryanchikov skončili shodně v těžké konkurenci na slibném pátém místě v bězích na 800m resp.60m.