Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

Českolipští florbalisté jdou na Znojmo

Velmi důležitý zápas v boji o osmičku zajišťující účast v play-off či alespoň o desítku znamenající přímou záchranu. V neděli 18. listopadu pak od 18:00 přivítají českolipští florbalisté Znojmo.

Souboj se Znojmem přinese začátek odvetných střetnutí letošní superligové sezony. Právě proti soupeři z jižní Moravy dokázali letos borci z České Lípy vybojovat své první body v sezoně za vybojované vítězství 5:2.

Start svěřenců trenéra Jana Šťastníka přitom nebyl špatný. Bod sebraný Vítkovicím a výhra v Pardubicích dávaly znát, že by letos Znojmo mohlo pomýšlet ještě o kousek výše než loni. Od té doby však florbalisté týmu, který do Superligy přiskočil ve stejném roce jako Česká Lípa, vybojovali jen dva body za výhru nad Bohemians po prodloužení.

I když jsou Znojemští zatím vcelku jasně posledním týmem tabulky, na Českou Lípu se jim dlouhodobě poměrně daří. V loňské sezoně dokázali výběr ze severu Čech dvakrát porazit a zejména porážka České Lípy na vlastní palubovce 4:6 mohla mít vzhledem k průběhu celé sezony katastrofální dopad. Rok předtím pak Znojmo vyřadilo Českou Lípu ve finále play-off 3:0 na zápasy.

Vedoucím mužem klubových statistik je podle očekávání útočník Martin Šindelář. Ten navzdory bídné koncovce svého týmu (Znojmo je druhým nejhůře střílejícím celkem soutěže) dokázal posbírat celkem už devatenáct bodů. V záříjovém utkání proti České Lípě ovšem nezaznamenal ani jeden.

„Znojmo je tým, se kterým vždy hrajeme zajímavé zápasy a hlavně o všechno. (úsměv) Ani tento duel nebude jiný. Znojmo hraje o to, aby se odrazilo od spodku tabulky a my hrajeme zase o play-off. Jsem moc ráda, že tento zápas je domácí. Věřím totiž, že diváci nám opět přijdou pomoct,“ říká před zápasem Bartošová.

V neděli se v českolipské sportovní hale začíná v 18:00 a vstupné je jako již tradičně zdarma. Přijďte si užít poslední zápas před dlouhou reprezentační přestávkou!