Dnes je 27. 09. 2024
svátek má Jonáš

Junioři hrají s Libercem zatím 1:1

Česká Lípa o víkendu ukázala, že je florbalovým městem a mezi českými kluby velkým unikátem. Na juniorské barážové zápasy bylo takřka vyprodáno i díky slušné návštěvě libereckých příznivců, kteří přijali výzvu domácích a zdařile jim sekundovali jak na hřišti, tak na tribuně.

FBC Autodrom Česká Lípa – FBC Liberec 7:5 (1:1, 4:2, 2:2)

Do pátečního českolipského peklavstoupily oba týmy velmi opatrně, především domácí měli na mysli poslední vzájemné utkání, kde před plnou halou inkasovali od Liberce slušný výprask.

Skóre se měnilo v první třetině jen dvakrát, nejprve zásluhou domácího Jansy, který ukázal střeleckou chuť a o minutu později rychlá odpověď od Liberce v podání Procházky. Další obrovské šance na obou stranách zůstaly díky výborným brankářům nevyužity.

Na začátku druhé třetiny se krásně prosmýkl u mantinelu Tichý a z nájezdu z pravého křídla překonal s přehledem Jelínka. Liberec však jednal rychle a za minutu bylo vše jinak, nejprve Procházka si seběhl na pas Příhody a po 20 vteřinách poslal soupeře do vedení Ferdan. Autodrom měl však v pátek Jansu, který otočil celé utkání, nejprve našel skulinku na tyči zpoza liberecké branky a poté si zpracoval dlouhý pas Pastora a z otočky bekhendem zkompletoval hattrick. Česká Lípa využila laufu, ve kterém se nacházela a do konce třetiny si vypracovala dvoubrankový rozdíl, to Tichý tradičně od mantinelu prostřelil, co se dalo – 5:3.

I třetí třetinu začalo lépe českolipské FBC, dvě minuty po příchodu na palubovku zafungovala spolupráce druhého útoku Filipec – Mach a druhý jmenovaný se zapsal do kolonky střelce u šesté českolipské branky. Liberec v polovině poslední části ještě vykřesal naději pomocí branky Ferdana, závěr utkání už byl v režii domácích. Skvělé držení míčku v útočné části rychle krátilo čas na liberecké straně a donutilo soupeře k power-play, tu potrestal Filipec a zvýšil na klidných 7:5. Kosmetickou úpravu zajistil pár sekund před koncem Pospíšil, našel z půlky místo u malcovi tyčky. Česká Lípa tak v prvním utkání vydřela první bod po výsledku 7:5.

Sestava: Malec, Nerad – Tichý (2+0), Pastor (0+1), Kotera, Pražan – Mach (1+1), Filipec (1+1), Jansa (3+0), Novák (0+1), Merlíček, Hřebřina, Šebera, Dědek

Trenér: Štěpán Slaný

Diváci: 345

FBC Autodrom Česká Lípa – FBC Liberec 8:9 (3:4, 3:2, 2:3)

Jestliže se o pátečním zápase dalo mluvit jako o bezchybném výkonu v podání Lípy, v neděli to byl úplný opak, o druhý bod v sérii připravil Lípu naprostý nedůraz v brankovišti, ze kterého inkasovala sedm branek z devíti.

Tvrdé KO uštědřil Liberec České Lípě během čtyř minut, po kterých na světelné tabuli svítil stav 0:3. Za Liberec se trefil dvakrát Procházka a jednou Kubek, jak jinak než z malého brankoviště. Nepohodu neprotrhnul ani Tichý, který měl možnost po faulu na Hřebřinu snížit z trestného střílení, to však skončilo místo v brance v zámezí. Jiskřičku naděje na zvrat vykřesal až v 15. minutě Mach po dobré nahrávce od Filipce. O dvě minuty později však zase slavila liberecká jednoduchost a Procházka kompletoval hattrick. Autodrom se však před skvělou kulisou nevzdal a rychle se vrátil do celého zápasu, nejprve Kotera prostřelil Slabého od mantinelu a potom Hřebřina z brankoviště snížil na dostřel jedné branky. I přes zoufalý začátek mohla být Česká Lípa s třetinovým skóre 3:4 nakonec spokojena.

Ještě veseleji bylo na začátku druhé třetiny, Milan Tichý si v obou zápasech užíval zvýšený dohled libereckých hráčů, ten jim však ve 21. minutě nepomohl, po tradiční akci prostřelil vše, co se dalo, 4:4. Z remízy se však Lípa neradovala dlouho, po třech minutách se Liberec dostal do dvoubrankového náskoku díky tradiční a jednoduché souhře Valeš – Procházka, při druhé akci si role prohodili a zvýšili na 6:4. Konec třetiny probíhal téměř stejně jako v té první, snaha o dotažení výsledku v podání České Lípy. Ta přišla v 28. minutě, Mach nahodil žabku do brankoviště a Jansa se ze vzduchu nemýlil. V posledních sekundách druhé části se vyznamenal Pražan, protáhl se v signalizované výhodě přes střed hřiště a zakončil jednoduše k tyči přes bránícího hráče, 6:6.

Gól do šatny Českou Lípu zvedl a ta pokračovala ve zlepšené hře i na začátku třetiny, po půl minutě se prosadil z velkého brankoviště Hřebřina a po něm Pastor, který zaznamenal premiérovou branku. To se luxusně trefil z levého křídla krásným „angličákem“. 8:6. Úvodní slova o naprostém nedůrazu asi podtrhla 47. minuta, Tampier si téměř „pěšky“ došel z rohu na vrchol brankoviště, zeptal se Malce, kam to chce a tam mu to také dal. 8:7. Ještě hůře bylo o dvě minuty déle, krásnou souhrou se prezentoval Neuman, který prodloužil na Procházku, ten si mohl v brankovišti postavit stánek a prodávat tam párky – 8:8. No a nejhůře bylo Českolipským minutu před koncem, Merlíček zatáhl za záchrannou brzdu, vytáhl z brankoviště míček v rozporu s pravidly a Valeš se z nařízeného trestného střílení prosadil s naprostou jistotou. Ani snaha v power-play kýžený gól nepřinesla, Merlíčekovu střelu zastavila tyčka a Liberec ve vyrovnaném a dramatickém utkání srovnal stav série na 1:1.

Sestava: Malec, Nerad – Tichý (1+0), Pražan (1+2), Pastor (1+0), Kotera – Filipec (0+2), Mach (1+1), Jansa (1+0), Hřebřina (2+0), Merlíček (0+1), Novák, Dědek, Šebera

Trenéři: Štěpán Slaný, Jiří Stožický

Diváci: 274

Komentář trenéra: První zápas byl velmi dobrý, připravili jsme se na jednoduchou hru Liberce, čistili brankoviště. Druhé utkání byl naprostý opak, inkasovat sedm branek po našem nedůrazu je neskutečně hloupé a než si někteří hráči uvědomí, že se na hřišti musí občas použít důraz a nasazení v brankovišti, budeme úplně zbytečně ve druhé lize.