Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Juniorská rezerva se prala, ale body nezískala

Rezerva juniorů měla před sebou těžký úkol. S prořídlou sestavou museli vzdorovat silným týmům z Ústí a Plzně. Vedení FBC dalo přednost juniorské extralize. (Součástí článku je video.)

FBC Hotel Morris Česká Lípa B – USK Slávie Ústí n. Labem 4:6 (1:2, 0:0, 3:4)

Česká Lípa začala zápas proti papírově silnějšímu soupeři opatrně a ten se díky respektu dostával hned od prvních vteřin do šancí před brankou českolipského brankáře Nerada. Gólman si však s úvodními šancemi poradil. První problém nastal po Hánově hře v malém brankovišti, kterou rozhodčí odměnili nájezdem. Českolipský gólman si s nájezdem bravurně poradil a vytlačil protihráče ze střeleckého úhlu. Skóre otevřelo Ústí o minutu později. Z vedení se dlouho neradovalo, na 1:1 srovnal tečí Vojířovy střely Vágner. Hrálo se nahoru, dolu a v první třetině skórovalo už jen Ústí.
Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Ústí neustále bušilo do českolipské obrany, zejména pak do Vojíře, který schytal dobrou polovinu střel vyslaných soupeřem. Česká Lípa zahrozila z občasných brejků nebo standardek.
Třetí třetina byla gólově nejbohatší. Ústí zvýšilo dvěma rychlými góly na 1:4. V osmé minutě začal skóre otáčet skvěle hrající Vojíř, který dvěma góly během deseti vteřin snížil opět na rozdíl jediného gólu. Bohužel domácí utrpěli další vyloučení a v přesilovce inkasovali. Po čtvrt minutě opět snížil Vojíř. Z českolipského pohledu to bylo bohužel vše, Ústí ještě v poslední minutě uzavřelo skóre zápasu na 4:6.

FBC Plzeň - FBC Hotel Morris Česká Lípa B 14:4 (5:1, 7:1, 2:2)

Česká Lípa hrála druhý zápas s Plzní, zatímco v prvním se dalo mluvit o vyrovnané hře, druhý se dá označit jako debakl.
První třetinu začala Plzeň hodně útočně a s nekoncentrovanými hosty si pohrávala. První třetina skončila 5:1, když se o jediný gól České Lípy postaral Skočdopole, který prošel přes tři protihráče a přehodil brankáře.
Druhá třetina začala ještě hůř než první, po půl minutě skórovali domácí pošesté v zápase. Na konci druhé minuty přišlo další vyloučení pro Hánu, to však českolipští hráči ubránili, stejně jako další vyloučení v 11. Minutě. I přes dvě ubráněná oslabení dostal v posledních třech minutách hostující tým čtyři góly. O jediný českolipský gól ve druhé třetině se postaral Vojíř.
Po důrazné domluvě v týmu se hra ve třetí třetině o poznání zlepšila. Skóre třetí třetiny otevřel střelou k tyči Vojíř. Premiérový gól si připsal Ježek, který otřel míček o obě tyčky. V závěru se ještě dvakrát prosadila Plzeň.

Sestava + kan. body: Nerad – Skočdopole 1+1, Bárta (C) 0+3, Ježek 1+0, Kolář 0+1, Šnobl, Vojíř 5+1, Hána 0+1, Vágner 1+0, Kopřiva