Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Opět srovnáno, vše se rozhodne ve středu v České Lípě

Po úvodních zápasech v České Lípě, kde nejprve vyhrály Vinohrady a v neděli pak srovnalo FBC na 1:1, měla série v Rigrových sadech přesně opačný scénář.

Brzdy CZ si v sobotu vypracovaly matchball, ten však v neděli trestuhodně neproměnily.

Královské Vinohrady – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 4:6 (0:2, 0:2, 4:2)
Aktivní hra od začátku utkání dělala domácím velké problémy, o rozruch se starala hlavně první formace Slaný-Marhan-Procházka, která tlačila na rozehrávku SKV a dostávala se po celý zápas do velkých šancí. První branka padla po volném úderu, Slaný si vyměnil míček s Tichým a poslal ho na vzdálenější tyč, 0:1. Na další gól modrobílá Rieger aréna dlouho nečekala, Tichý se proháčkoval mezi třemi hráči a z půlky vymetl Mrkosovi pavouky ze šibenice, 0:2. Česká Lípa měla v první části možnost tří přesilových her, bohužel téměř každá se dopadla tak, že hráči naopak museli velmi pečlivě krýt výpady SKV a do velkých šancí se sami prakticky nedostávali.

Ve druhé třetině se hrál ze strany České Lípy jednoduchý a rychlý florbal, Vinohrady musely často myslet na zadní vrátka, kterými se do šancí dostával především Slaný. Sokol na druhé straně technickým pojetím postupně zatlačoval obranu Lípy hluboko do obranného pásma a obstřeloval pozorného Ponomareva. Právě on založil rychlou akci tři minuty před koncem, výhozem našel Slaného, který z otočky pověsil míček do přední šibenice, 0:3. Přesně o minutu déle Slaný zkompletoval hattrick, „ukradl“ míček poslednímu obránci SKV a položil si Mrkose a do prázdné branky zvýšil již na 0:4.

Úkoly do poslední části zněly jasně, na začátku neinkasovat, to se bohužel nepodařilo, Raiter se dostal k odraženému míčku a krásnou střelou ho uklidil do pravého rohu branky, 1:4. O dvě minuty déle se nadechl Karel ke krásné akci, od mantinelu si vykličkoval na střed a nenápadnou střelou přes clonu zaskočil Mrkose, 1:5. Deset minut před konsem vykřesal jiskřičku naděje sokolík Svoboda, ten si v přesilové hře seběhl na pas Linharta a s odkrytou brankou si poradil na jedničku, 2:5. Asi definitivní zlom přišel v 52. minutě, Slaný zpoza branky našel jednoruč Marhana, který uklízel bekhendem do prázdné, 2:6. Vinohrady zdobí hra v power play, to dokázala opět Svoboda, který téměř ze stejného místa snížil na 3:6. Ačkoliv domácí Českou Lípu tlačili, nebezpečí bylo k vidění více u branky SKV, Slaný bohužel ani jednou ze tří pokusů prázdnou klec netrefil. Poslední úprava výsledku přišla minutu před koncem, Lanc našel na brankové čáře Mareše, který z nulového úhlu prostřelil Ponomareva, 4:6.

branky (asistence): 41:17 Matěj Raiter (Lukáš Gregor), 49:15 Jan Svoboda (Jan Linhart), 52:32 Jan Svoboda (Jan Linhart), 59:05 Josef Mareš (Lukáš Lanc) - 04:26 Štěpán Slaný (Milan Tichý), 08:07 Milan Tichý, 37:01 Štěpán Slaný (Ivan Ponomarev), 38:09 Štěpán Slaný, 43:14 Jakub Karel, 51:28 David Marhan (Štěpán Slaný)

Královské Vinohrady – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 7:6 (2:2, 1:2, 4:2)
I v nedělním utkání se sledoval podobný florbal tomu sobotnímu, Lípu zdobila jednoduchá hra a Vinohrady ukazovaly, že florbal má několik různých pojetí. Rozdíl oproti sobotnímu utkání se však našel již od začátku, branky padaly i do sítě České Lípy a hned v páté minutě to byl Smutný, který z výběhu pověsil míček nad rameno Ponomareva. Skvělou kulisu v podání České Lípy však rozjásal na druhé straně Slaný, ten si zpracoval dlouhý míček a svižnou střelou pověsil opět do přední šibenice, 1:1. SKV stačilo devět vteřin a byly opět na koni, Svoboda propasíroval míček s pomocí tyčky a Ponomareva na druhou stranu brankoviště, kde do prázdné uklízel Stuchlík, 1:2. I na druhý gól však Lípa našla odpověď, Motejzík přiklepl Procházkovi, ten se uvolnil hezkou stahovačkou a příklepem poslal míček nad rameno Mrkose, 2:2.

Začátek druhé třetiny vyšel Lípě skvěle, Slaný se hned v prvním střídání dostal do brejku a situaci proti dvěma bránícím hráčům vyřešil nejlépe, jak mohl, přes bloky Lance poslal míček do branky, 2:3. Za další dvě minutky to bylo již 2:4, první formace FBC zamkla Vinohrady ve vlastním pásmu a Procházka pomocí teče procedil míček do branky počtvrté! Na konci třetiny byl hodně přísně vyloučen Marhan za špatné střídání, když mu uletěla vlastní hokejka do zázemí. Vinohrady však neměly slitování a rychle stáhly náskok na jednu branku, Lanc nastřelil před brankou Stuchlíka, 3:4.

I poslední části patřil úvod FBC, nejprve Slaný našel Mlejnka, který si natáhl míček na střed a ukázal, proč je nejtvrdším střelcem v republice, 3:5. Patnáct minut před koncem Slaný zkompletoval hattrick a poslal Lípu do tříbrankového trháku, drzým zakončením ze vzduchu pokořil nejen Mrkos v brance SKV, ale i další čtyři bránící hráče, 3:6. Ani tento stav však SKV nepoložil, za dvě minutky stáhl náskok Lanc, když z výběhu prostřelil Ponomareva, 4:6. Česká Lípa pak zcela naplnila heslo, nedáš - dostaneš. Procházka ve třech pokusech netrefil téměř prázdnou branku, k němu se vzápětí přidal Mlejnek, Karel a Bezouška a bylo zaděláno na problém. V power play nejprve s neskutečným štěstím dosáhly Vinohrady na pátou branku, když se zpoza branky míček přerotoval až na nohu Ponomareva, od kterého skončil v brance, 5:6. Na vyrovnání dosáhl Králík, který našel skulinku mezi „betony“ a totální KO zasadil rozhozené obraně České Líp Stuchlík, který využil zaváhání u mantinelu a v rychlém brejku otočil utkání, 7:6.

branky (asistence): 04:57 Michal Smutný (Lukáš Gregor), 10:16 Zbyněk Stuchlík (Jan Svoboda), 36:32 Zbyněk Stuchlík (Lukáš Lanc), 47:02 Lukáš Lanc (Jan Svoboda), 57:52 Zbyněk Stuchlík, 58:29 Jan Králík (Zbyněk Stuchlík), 59:36 Zbyněk Stuchlík (Michal Dolejš) - 10:05 Štěpán Slaný (Milan Tichý), 15:51 Petr Procházka (Štěpán Motejzík), 20:38 Štěpán Slaný, 23:05 Petr Procházka (Milan Tichý), 43:55 Lukáš Mlejnek (Štěpán Slaný), 45:16 Štěpán Slaný (Petr Procházka)

Obrovský dík patří především divákům z České Lípy, kteří se opět ukázali a v Praze FBC vytvořili domácí atmosféru. Cesta semifinále pokračuje ve středečním modrobílém pekle v českolipském sportovní hale!

FBC BRZDY CZ Česká Lípa Královské Vinohrady, 26. 3., 19:30, Sportovní hala