Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

Smolný zápas s Lomnicí nepřinesl ani bod

Nedělní zápas 4. kola KLM přinesl zajímavou podívanou. Domácí Česká Lípa držela dvě třetiny s favoritem z Lomnice krok. Pak stačil špatný vstup do třetí části a bylo rozhodnuto. Hosté si odvezli tři body a prodloužili svou letošní neporazitelnost.

HC Česká Lípa – HC Lomnice n. Popelkou 3:6 (2:1, 0:1, 1:4)

Začátek utkání se nesl v duchu nepřesné lomnické střelby. Vedle pálili Junek, Rudiš i Špaček. Na druhé straně se hezky předvedli Rašín a Preussler. Gólman domácích Karásek pak vychytal Kotulu. Změna skóre přišla v přesilovce domácích.
Stříleli postupně Žák a Krupička, ale trefil se teprve Preussler, který se dostal k vyraženému puku. V čase 7:51 byl stav 1:0. Na konci 9. minuty byl vyloučen domácí Flekl. V přesilovce trefil Kuch tyč. Ve dvanácté minutě se domácí usadili před lomnickou brankou, ale své vedení nenavýšili. Naopak skórovali hosté, nahrávku Drahoňovského zužitkoval Rudiš. Domácí dál útočili, ale dočkali se až v předposlední minutě. Rašín našel Preusslera, ten vystřelil a odražený puk se dostal k Bauerovi, který snad ani nemohl netrefit prázdnou bránu Lomnice. 2:1. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Lomničtí byli opět na začátku druhé třetiny aktivnější, Karásek si zachytal. Byl k vidění i Žákův ukázkový obranný zákrok při lomnickém přečíslení. V páté minutě pálil Rašín těsně nad břevno lomnické klece. V sedmé minutě sudí přehlédl vyhození puku přes plexisklo jednoho z lomnických hráčů. Nevylučovalo se. Hned z následující akce střílel Ševčík a Junek tečoval jeho střelu mimo dosah domácího gólmana. V 10. minutě se ocitl puk na lomnické střídačce. Schylovalo se k vyloučení. Situaci jel se sudími řešit domácí kapitán Holčák. Dosáhl svého, ale vyfasoval osobní trest a do konce třetiny už do hry nezasáhl. 13. minuta přinesla vyloučení Ulbrichta, v přesilovce pálili do domácího gólmana Ješko a Kuch. Na druhé straně ujel Krupička, ale nedal. Domácí Karásek pak lapil i jedovaté střely Rudiše a Špačka. A když se v závěru neprosadili ani domácí Krupička s Bauerem zůstal stav po dvou třetinách 2:2.

Tradiční nástup lomnických po druhé pauze domácí nezachytili a v čase 40:16 už prohrávali po střele Junka. Do konce 2. minuty se vešla i Špačkova střela po zemi. 2:4. Domácí trenér si vybral oddechový čas. Lipští se oklepali a útočili, stříleli Zet, Krupička i Bauer. Lomnice však přidala a narušovala domácí rozehrávku. Karásek vychytal Syrovátku a Junka. V 9. minutě pak jen vyrazil střelu Ševčíka a nikým nekrytý Junek dal pátý gól hostů. O dvě minuty později se za hosty trefil ještě Syrovátka a stav narostl na hrozivých 2:6. Domácí se dál snažili s výsledkem něco udělat. Ukolébaní hosté zapomněli v 15. minutě poněkud na obranu. Trojice domácích útočníků si vyměnila puk a Krupička snížil na 3:6. Publikum ještě nadzvedl nepotrestaný faul na Krupičku v 17. minutě, ale jinak se již zápas v pohodě dohrál.

Hosté z Lomnice si tedy odvezli všechny body. Vyplatily se jim rychlé nástupy do třetin a trpělivost. Českolipští podali sympatický a bojovný výkon, ale na rozjetého lídra letošní KLM to tentokrát nestačilo. Českolipští se propadli na čtvrté místo průběžné tabulky KLM. O další body si Šelmy zahrají v sobotu 14. 11. od 16:30 hodin v Turnově.

Branky a nahrávky: 8. Preussler (Krupička), 19. Bauer (Preussler, Rašín), 55. Krupička (Holčák) – 14. Rudiš (Drahoňovský), 27. Junek (Ševčík), 41. Junek (Syrovátka L., Martinec), 42. Špaček (Syrovátka J.), 49. Junek (Ševčík), 51. Syrovátka J. (Junek)

Vyloučení: 2 -1 navíc Holčák /CL/ 10 min. osobní trest

Diváci: 102

Sestava České Lípy: Karásek (Bohatý) – Zet, Ulbricht, Žák, Staněk, Bulva, Pořádek. Flekl, Kučera, Bašek, Holčák, Krupička, Bauer, Preussler, Rašín.