Druhé scénické čtení projektu LiStOVáNí v Jiráskově divadle

Verze pro tisk |

LiStOVáNí: HOLČIČKA A CIGARETA | 25. 3. 2024 od 20 hodin | Jiráskovo divadlo Česká Lípa – přísálí

Kniha, kterou napsal velký přítel Milana Kundery, Benoît Duteurtre už v roce 2008, je až strašidelně nadčasová. Mnohé z toho, z čeho si tehdy dělal cynickou legraci se opravdu stalo až s zarážející přesností. Proti světu plovoucímu v katastrofálně znečištěném vzduchu a zavalovanému všemožnými zákazy, proti vládě nevychovaných emancipovaných dětiček se hrdina knihy, čtyřicátník zaměstnaný na magistrátě, dětinsky bouří: v práci si chodí na záchod potají vykouřit cigaretu. Je přistižen pětiletou holčičkou a tím pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se účastí v apokalyptické televizní reality show MartýrSuperStar vedou.

Projekt LiStOVáNí představuje zajímavé a aktuální knihy. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první - knize.

Účinkují Petra Bučková a Lukáš Hejlík.

AKCE SE BUDE KONAT V PŘÍSÁLÍ JIRÁSKOVA DIVADLA – VCHOD Z JIRÁSKOVY ULICE

VSTUPNÉ 150 Kč.

Vstupenky zakoupíte online, na pokladně KD Crystal ve všední dny od 15 do 18 hodin nebo v Centru textilního tisku úterý–sobota 9–12/13–16 hodin nebo hodinu před začátkem akce na pokladně Jiráskova divadla.

Více informací na www.listovani.cz | www.cl-kultura.cz

alt
Nahoru