Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Oddíl karate SHOBU Academy přivezl z Brazílie stříbrné medaile

Ve dnech 14 - 24. 10. 2019 se zúčastnili 3 českolipští karatisté z oddílu SHOBU Academy turnaje v Brazilském městě Fortaleza. Tento turnaj se odehrával podle mezinárodních pravidel IKU (International karate union), která jsou specifická především tím, že disciplína kata je zde rozdělena podle jednotlivých stylů karate.

Šimon Branda startoval v disciplíně kata shotokan, kde se mu povedlo projít z počtu 140ti závodníků až do finále. Ve finále pak byl za pískotu domácího publika diskvalifikován za vyšlápnutí z tatami a obsadil tak druhé místo, i přes to, že byl evidentně lepší než jeho soupeř. Jan Drobeček pak poprvé startoval ve stylu Ryuei ryu a hned se mu povedlo po dvou vyhraných kolech postoupit do finále. Tam však prohrál 2:3 na praporky a bral rovněž stříbro.

Posledním želízkem v ohni byl Lukáš Pevný, který startoval v kumite do 80kg. Nejprve měl štěstí na los, když dvě kola postoupil bez boje, ovšem ve třetím kole nastoupil bez předešlého nasazení proti rozjetému borcovi, což se projevilo na pohybu a reakci. Lukáš tak bodované pozice nezískal, ale vše si vynahradil poslední den turnaje v disciplíně kumite tým společně s kolegy z Prahy a Havířova. Kluci v týmu získali stříbrné medaile a oddíl karate SHOBU Academy tak veze do České Lípy sadu stříbrných kovů.