Dnes je 20. 09. 2024
svátek má Oleg

Sport Relax byl nejúspěšnějším klubem na Vánoční ceně

V sobotu 17. 11. 2012 startoval výběr našich karatistů Sport Relax na devatenáctém ročníku mezinárodní Vánoční ceny v Mladé Boleslavi. Tato kvalitně připravená a silně obsazená cena s konkurencí 294 závodníků z 42 klubů z celé ČR a SR se těší velkému zájmu kvalitních karatistů. Je to největší soutěž mládeže v ČR.

Letos se nám podařilo vybojovat celkem třináct cenných kovů, z toho čtyři zlaté, tři stříbrné a šest bronzových medailí. A tím jsme se stali nejúspěšnějším klubem na turnaji.

Jako první byla kategorie 8-7kyu a v kata mladší žákyně se představila Adéla Šinerová, která měla svoji premiéru a vybojovala ve finálovým bloku velmi cennou zlatou medaili.

David Minárik soutěžil v kata mladší žáci a v nejpočetnější kategorii se Davidovi také dařilo a užil si finálový boj se stříbrnou medailí.

Velmi mile překvapil v nabité kategorii kata mladší žáci + 6 kyu Daniel Beránek, který ve finálovém bloku vybojoval svoji vůbec první cennou medaili a pohár.

Poslední žákovskou kategorii byla disciplína kata starší žákyně nad 6kyu a zde se v silně obsazeném poli nejlépe vedlo Dorotě Blechové, která si odvezla bronzovou medaili. Také se dařilo Barboře Znamenáčkové a Sáře Ješetové, ale vybojovaly nepopulární čtvrtá místa.

Úspěšnou disciplínou byly kategorie kata dorost a dorostenky. V dorostu se opakovalo to, co ve starších žákyních, kde se nejlépe dařilo Lukáši Pevnému a v nabité konkurenci vybojoval pěknou bronzovou medaili. Milan Zítko a Milan Hájek skončili na bramborovém místě.

V dorostenkách se stále daří Tereze Zlatohlávkové, což opět potvrdila bronzovou medailí.

Novou disciplínou byla kata dua a v žácích se představili chlapci David Minárik a Daniel Beránek, kteří si z mezinárodní ceny odvezli bronzovou medaili. V žákyních se nám podařilo ,,odzbrojit konkurenci,, a Sára Ješetová s Adélou Šinerovou vybojovaly zlatou medaili, děvčata ve složení Barbora Znamenáčková a Dorota Blechová se smířila se stříbrem.

V kata duo dorost jsme nenechali nikoho na pochybách a zlato si odvezli Lukáš Pevný a Milan Zítko. Se stříbrnými medailemi se mohli pochlubit Milan Hájek a Kryštof Zlatohlávek.

Poslední medailové úspěchy patřili "kumiťákům", kde se radovali z bronzové medaile Milan Zítko a Lukáš Pevný. Jakub Novotný vybojoval čtvrté místo.