Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Arsenal málem přišel o výhru. Poprvé se za Lípu trefil Štajner

Výsledkový servis začneme výhrou fotbalového Arsenalu. Českolipští fotbalisté vstupovali do zápasu proti Dobříši v roli favorita, což v první půli potvrdili.

První gól vstřelila Česká Lípa už ve 4. minutě, když Halbich proměnil penaltu. Domácí měli nadále více ze hry, což potvrdili druhým gólem ve 38. minutě (Petr).

Když Štajner ve 48. minutě zkušeně překonal hostujícího gólmana, vypadalo to, že si Arsenal v klidu dojde pro výhru. Jenže hostům se brzy v rozmezí tří minut povedlo vsítit dvě branky a domácí se začali o výhru strachovat. Jejich herní projev to ovlivnilo, na kopačky se jim vkrádala nepřesnost. Hosté cítili šanci na vyrovnání. Gól se jim však naštěstí pro domácí vstřelit nepodařilo. Arsenal měl v posledních patnácti minutách několik větších příležitostí ke skórování, ale jeho hráči šance doslova zazdili...

FOTBAL

Divize B

FK Arsenal Česká Lípa - MFK Dobříš 3:2 (2:0)

Branky: 5. Halbich (PK), 38. Petr, 48. Štajner – 54. Puchmajer, 57. Šrain (PK)

Sestava domácích: Kadlec – Baláž, Malý, Dvořák, Bulejko – Vacek, Štajner (60. Díl) – Petr (72. Kudr), Šíma, Žižka (83. Provazník) – Halbich.

Krajský přebor

Skalice si nadále udržuje svou neporazitelnost a po třech kolech je na 4. místě, naopak Nový Bor se Stráží p. Ralskem jsou v druhé půlce tabulky.

Fotbalový Klub Stráž pod Ralskem - SK Skalice u České Lípy 1:3 (1:1)

33. Mitáč Jan - 26. Kaňkovský Karel (pen.), 53. Valta Lukáš, 76. Kaňkovský Karel

Velké Hamry– FC Nový Bor 5:2 (3:1)

1. Šťovíček Jáchym, 32. Brožek Ondřej, 43. Jeřábek Filip, 62. Syrovátka Martin (pen.), 87. Vosecký Lukáš - 34. Devátý Leoš, 54. Verner Tadeáš

I.A třída

Českolipská Lokotka i Mimoň dostávají velké příděly branek, a proto není divu, že se drží na posledních místech druhé nejvyšší krajské soutěže.

Sokol Pěnčín – Mimoň 7:0 (4:0)

1. Bárta Tomáš, 12. Vít Marek, 21. Pobuda Josef (vl.), 33. Vít Marek, 55. Schmeiler Tomáš, 60. Škréta Jan, 77. Bárta Tomáš

Bělá – Lokomotiva Česká Lípa 6:3 (4:1)

1. Vácha Dominik, 23. Kázmer Lukáš, 30. Šmíd Ondřej, 32. Kázmer Lukáš, 62. Vácha Dominik, 73. Liška Martin - 21. Zeman Josef, 63. Zeman Josef, 83. Lupšák Jan

I.B třída

V této soutěži si zatím vede náramně Cvikov, který má plný počet bodů. Nováček z Dubnice poprvé nezískal ani bod. To Doksy nadále na první bodový zisk čekají.

SK Spartak Žandov - FK SLOVAN Hrádek nad Nisou 1:1 (1:0)

16. Chochola Robert - 47. Teolog Denis

FC Kamenice - TJ Jiskra, Vratislavice nad Nisou 1:4 (0:2)

64. Sedláček Maxim (pen.) - 12. Dědič Petr, 37. Marx Tomáš, 57. Dědič Petr, 71. Marx Tomáš

Vesec – Doksy 4:3 (2:1)

1. Macháček Tomáš, 26. Vlach Ondřej, 71. Vlach Ondřej, 83. Maršík Marek - 17. Brodský Ondřej, 77. Vaňátko Michal, 89. Vaňátko Michal

Rapid Liberec –Cvikov 1:5 (1:1)

1. Gschwentner Roman - 13. Záhorský Samuel, 47. Tima Václav, 67. Záhorský Samuel, 78. Coufal Eduard, 81. Jirák Jiří

Žibřidice –Dubnice 2:0 (1:0)

1. Patka Marek, 87. Posád Jiří

FUTSAL

FC Démoni Česká Lípa – Bohemians Praha 6:1

Už tento pátek vstupují českolipští futsalisté do nové sezony naší nejvyšší prvoligové soutěže. Jako generálku sehráli na domácí palubovce utkání s pražskými „Klokany“. Po vítězném zápase jsme požádali trenéra Démonů Karla Kruliše o krátké zhodnocení. „Kluky bych chtěl pochválit za nasazení, vydrželi jsme hrát celý zápas v tempu. Samozřejmě ligové týmy jsou úplně někde jinde, ale my jsme se potřebovali po té loňské sezoně zkonsolidovat a myslím si, že tyto dva přípravné zápasy (předtím proti Reasu Česká Lípa 15:0) nám něco dali. V pátek nás čeká Sparta, což už je tvrdá realita. Pevně věřím tomu, že pokud budeme hrát svoji hru a dobře bránit, tak výsledky přijdou. Věřím že tyto dva zápasy klukům vlivy sebevědomí díky vstřeleným gólům.“